• 10c.jpg
 • 17.jpg
 • 4a.jpg
 • 10.jpg
 • 2b.jpg
 • 3a.jpg
 • 15.jpg
 • 1a.jpg
 • 10b.jpg
 • 10a.jpg
 • 9.jpg
 • 11d.jpg
 • 20.jpg
 • bank_wol_08.jpg
 • bud_ol_06.jpg
 • bene_15.jpg
 • 3.jpg
 • 2.jpg
 • marmur_06.jpg
 • 19.jpg
 • 5.jpg
 • dscn7339.jpg
 • 12.jpg
 • 14.jpg
 • bud_ol_05.jpg
 • 11a.jpg
 • 1b.jpg
 • 14a.jpg
 • 1.jpg
 • 15a.jpg

12_GRUDZIEŃ_2019

Email Drukuj PDF

30.12.2019 r.

Koncert Sylwestrowy: Marcelina Kopyt i Mariusz Moćko.

W dniu 30 grudnia koncertowo pożegnaliśmy stary rok.Sylwestrową atmosferę zapewnili nam tym razem: Marcelina Kopyt (MarcePani) oraz Mariusz Moćko.

Marcelina Kopyt: ukończyła szkołę muzyczną w Radomiu w klasie saksofonu altowego oraz Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Jest finalistką "Bitwy na Głosy 3"(drużyna A. Piasecznego), wystąpiła również w The Voice of Poland oraz niedawno jako członek jury programu "Śpiewajmy razem" na Polsacie. Ma piękny aksamitny głos oraz niezwykłą wrażliwość muzyczną.

Mariusz Moćko: flecista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował z wieloma orkiestrami oraz filharmoniami. Współpracuje z artystami polskiej sceny muzycznej: m.in. z Piotrem Rubikiem, Marylą Rodowicz, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Justyną Steczkowską, Andrzejem Piasecznym. Znany z wielu projektów muzycznych jak np. „Szansa na Sukces”.

W trakcie koncertu usłyszeliśmy znane i popularne przeboje wykonywanie w duecie oraz solo takich polskich wykonawców jak: Zbigniew Wodecki, Anna Jantar, Hanna Banaszak. Niezwykle żywą reakcję wywołało wykonanie "Remedium" Maryli Rodowicz z popularnym i znanym refrenem "Wsiąść do pociągu bylejakiego". Wszyscy śpiewali w głos - wtórując artystom. Koncert zakończyło wspólne wykonanie (przy akompaniamencie gitary) piosenki "Hej Sokoły" oraz "Szła dzieweczka do laseczka" ze wspólną choreografią. 

Niespodzianką było wykonanie przez Panią Marcelinę na saksofonie przepięknej piosenki Louisa Amstronga "What a Wonderful Word".

 

 

Obojgu artystom składamy SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA za profesjonalne wykonanie, oprawę muzyczną, prawdziwe zaangażowanie, uśmiech i serce okazane naszym podopiecznym - ale przede wszystkim za doznania muzyczne, jakimi byliśmy świadkami i aktywnymi uczestnikami.

 

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Edycja II Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2019 – 2021 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

19.12.2019 r.

Wigilia dla pensjonariuszy i rodzin.

W dniu 19 grudnia jak co roku mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się przy wspólnym stole wigilijnym z naszymi pensjonariuszmi i ich rodzinami. Przy wspólnym stole na naszej sali "ogrodowej" (ogród zimowy) oraz w łączniku - przy przygotowanych stołach spotkało się ponad 180 osób. Ci, którzy nie mogli z nami usiąść przy wspólnym stole mieli przygotowany posiłek wigilijny do pokoju.

Wieczerzę rozpoczęło czytanie pisma świętego przez kapelana naszego ośrodka. W imieniu Zarządu Fundacji życzenia świąteczne - zdrowych. pogodnych, pełnych radości i wzajemnej bliskości Świąt Bożego Narodzenia złożyła Wiceprezes Zarządu Pani Barbara Marczak. Wszyscy obecni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia.

Na stołach pojawiły się wszystkie tradycyjne wigilijne potrawy: śledzie, ryba po grecku, ryba w galarecie, pierogi, barsz czerwony, kapusta. Przygotowania do wieczerzy trwały od kilku tygodni. Nasza kuchnia pzygotowała na ten dzień ponad 1000 pierogów z kapustą. Wszystko smakowało wybornie.

Atmosferę prawdziwie wigiljną zapewnił nam też Michał Matuszewski - który przy fortepianie a potem z akordenom - kolędował z wszystkimi naszymi gośćmi. Ponieważ Michał pochodzi z Bieszczad nie zabrakło też akcentów góralskich - pięknych kolęd i pastorałek śpiewanych piękną góralszczyzną. Wieczór zakończyło wspólne kolędowanie w pokojach naszych podopiecznych - tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wieczerzy. Wraz z Michałem kolędowali: kapelan, Pani Barbara Marczak - Wiceprezes Fundacji, Anika Batkowska - terapeutka zajęciowa oraz Małgorzata Mroczek - koordynator projektów.  Nie ominięto żadnego pokoju - intonując chociaż jedną kolędę i składając serdeczne życzenia podopiecznym.

 

W imieniu całego Zarządu Fundacji, wszystkich pracowników i współpracowników - jeszcze raz DZIĘKUJEMY wszystkim za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie tej wieczerzy, życząc jednocześnie pensjonariuszom i ich rodzinom zdrowych, radosnych, pogodnych świąt i wszelkiej szczęśliwości.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

18.12.2019 r.

Jasełka przygotowanie przez dzieci ze szkoły SP nr. 368 w Warszawie

W dniu 18 grudnia przed naszymi seniorami wystąpiły dzieci ze szkoły numer 368 w Warszawie im. Polskich Olimpijczyków (Warszawa Białołęka). Dzieci oraz kadra nauczycielska ze szkoły współpacują z naszą placówkę. Mamy ogromną przyjemność gościć dzieci i młodzież na terenie naszej placówki przy okazji różnych wizyt i imprez okolicznościowych organizowanych przez szkołę.

SP nr. 368 to jedna z największych placówek oświatowych w Warszawie. Szkoła jest dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Od początku istnienia w placówce funkcjonują klasy ogólne, integracyjne oraz sportowe. W ramach oddziałów ogólnych funkcjonują klasy z rozszerzeniami programowymi z: matematyki, informatyki, języka hiszpańskiego, języka rosyjskiego, języka polskiego, geografii, biologii, chemii, wychowania fizycznego, fizyki, historii.  Aktualnie do szkoły uczęszcza 848 uczniów, którzy uczą się w: 3 klasach sportowych (piłka nożna i lekka atletyka), 13 klasach dwujęzycznych z nauczaniem dwujęzycznym w ramach lekcji biologii, chemii, fizyki, historii oraz geografii, 15 klasach ogólnych.

Tym razem dzieciaki wystąpiły przed naszymi seniorami z jasełkami, które traktowały o potrzebie spędzanie świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym i niezwykłej magii tych świąt, która nawet u najbardziej zatwardziałych ich przeciwników wywołują potrzebę pojednania, łączności z bliskimi i dzielenia się radością, miłością i obecnością bliskich.

Przedstawienie wywołało moc wzruszeń i emocji. Było też pretekstem do wspólnego kolędowania. Dzieci zostały obdarowane przez naszą Fundację koszami słodyczy. Jeszcze raz w imieniu wszystkich naszych podopiecznych dziękujemy dzieciom oraz kadrze pedagogicznej szkoły za przygotowanie tego przedstawienia.

 

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

 

12.12.2019 r.

Koncert Zespołu DUO.

W dniu 12.12.2019 r. w placówce przy ul. Oliwskiej 5 odbył się koncert duetu instumentalno-wokalnego DUO. 

Zespół "DUO" tworzą dwaj profesjonalni muzycy: Waldemar TRZECIAK - akordeon oraz Mirosław KUŹNIAK - skrzypce. Obaj Panowie związani z wieloma zespołami muzycznymi, mającymi w swym repertuarze piosenki warszawskie, znane i lubiane standardy muzyki poważnej opracowane na akordeon i skrzypce, popularne czardasze, pieśni i ballady rosyjskie i ukraińskie. Mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać przebojów z repetuaru: Johana Straussa, Franza Lehara, Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Ponieważ byliśmy w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia - mieliśmy ogromną przyjemność wraz z zespołem zaśpiewać kilka znanych i popularnych kolęd i pastorałek: Lulajże Jezuniu, Cicha Noc, Przybieżeli do Betlejem.

 

 

Koncert zakończyło brawurowe wykonanie "Nad Pięknym Modrym Dunajem" oraz Marszu Radetzkiego Johanna Straussa. Oczywiście nie obyło się bez rytmicznego klaskania. Wykonanie tego utworu budzi zawsze moc pozytywnych emocji.

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Edycja II Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2019 – 2021 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

 

06.12.2019 r.

"Cuda na kiju" - koncert kwintetu klarnecistów.

W Mikołajki 6 grudnia wystapił w naszym ośrodku z niewzykłym koncertem - kwintet klarnecistów. Koncert zatytułowany "Cuda na kiju". Dlaczego na kiju??? Bo tak slangowo w języku muzyków określany jest klarnet. Dlaczego cuda??? Bo klarnet to takie instrument, który daje niezwykłe możliwości muyzcnej interpretacji. Określane bardzo często jako - muzyczne cuda. Klarnet wbrew pozorom to nie jeden istrument... ale kilka w rodzinie. Mieliśmy okazję poznać kilka z nich. Różnią się nie tyllko wielkością - ale też barwą, dźwiękiem, tonacją.

Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowali przed nami Panowie: Krzysztof Mastalerski, Mariusz Głębocki, Marek Szaparkiewicz, Jarosław Buraczyński, Bogdan Kraski.

Wszyscy Panowie to artyści orkiestry Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, którzy od kilku lat - prezentują nie tyko swoje umiejętności, ale niezwykłe możliwości instrumentu muzycznego jakim jest klarnet. Usłyszeliśmy utworo od muzyki poważnej po słynne amerykańskie ragtim'y i argentyńskie tanga. To była prawdziwa muzyczna podróż po najciekawszych zakątkach świata, gdzie klarnet cieszy się ogromną miłością i zainteresowaniem artystów.

 

Pretekstem do koncertu był... Pan Władysław, nasz podopieczny, któremu dawni przyjaciele z orkiestry chcieli zrobić niespodziankę. Pan Władysław to znany i uznany w Polsce klarnecista, nie tylo muzyk - ale i nauczyciel, mający na swoim koncie wiele sukcesów w edukacji młodych adeptów sztuki gry na instrumentach dętych - w tym klarnetów. Panowie od lat ze sobą współpracowali, występując i koncertując wspólnie w ramach orkiestry Teatru Wielkiego.

Wszytkim Panom serdecznie dziękujemy za występ, tym bardziej, że to była nie tylko muzyczna podróż po znanych i popularnych utowrach muzyki poważnej i popularnej, ale też swoista lekcja wiedzy na temat możliwości jakie daje gra na klarnecie. Takiego koncertu jeszcze u nas nie było. Tym bardziej, składamy serdeczne podziękowania całemu kwintetowi i przyjaciołom Pana Władysława, którzy pomogli nam zorganizować to przedsięwzięcie.

 

 

Działanie w ramach projektu „SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI”. Edycja II Budowanie aktywności społeczno-edukacyjnej osób starszychbyłych żołnierzy Powstania Warszawskiego - członków Światowego Związku Żołnierzy AK.” realizowane w latach 2019 – 2021 dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz kombatantów i osób represjonowanych. Zadania publiczne realizowane w obszarze współpracy Miasta st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi określone w Programie Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020.

opracowała: Małgorzata MROCZEK

 

04.12.2019 r.

Prezentacja filmu "Byłam jego Isaurą".

W dniu 4 grudnia z wykładem poświęconym przemocy domowej wobec kobiet oraz prezentacją filmu "Byłam jego Isaurą" przyjechała do nas z wizytą - Pani Anna Osowska-Rembecka - były dyrektoo Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, obecnie specjalista Okręgowego Inspektoratu SW.

Pani Płk Anna Osowska-Rembecka -  to była Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie. Pełniła nadzór nad funkcjonowaniem aresztów śledczych i zakładów karnych na terenie Warszawy i Mazowsza. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, specjalność - pedagogika resocjalizacyjna. Dodatkowe specjalizacje: zarządzanie zakładem karnym, edukacja obronna i zarządzanie kryzysami, prawo karne wykonawcze, prawa i wolności człowieka. Studentka studiów doktoranckich (AON) w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi o charakterze militarnym. Od 4 lutego 2010 r. Przewodnicząca Rady ds. Kobiet Służby Więziennej, członkini Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Od 8 kwietnia 2014r. Zastępca Przewodniczącej Zespołu Opiniodawczo-Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania „Kobiety w służbach mundurowych”. Organizatorka czterech Ogólnopolskich Konferencji Kobiet Służby Więziennej. Autorka publikacji i wykładów nt. bezpieczeństwa i obronności, resocjalizacji, przeciwdziałania przemocy domowej i mobbingowi w miejscu pracy, równouprawnienia i równych szans kobiet i mężczyzn w Służbie Więziennej.

Wykład Pani Pułkownik odbył się w ramach corocznej Kampanii "Biała Wstążka" - stop przemocy wobec kobiet. Jak co roku od 25 listopada po raz kolejny ruszyła kampania „Biała Wstążka”. To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego stosowanej przez mężczyzn przemocy wobec kobiet. Kampania trwała do 10 grudnia. Ponieważ od ponad 12 lat nasza organizacje współpracuje z zakładami karnymi na terenie Warszawy (AŚ Warszawa Grochów, AŚ Warszawa Służewiec OZ Bemowo) zatrudniając na terenie placówki osoby osadzone - wykład i spotkanie z kobietami - odbywającymi karę pozbawienia wolności (często ofiarami przemocy domowej) - wpisały się w zakres działalności Fundacji.

 

 

W spotkaniu wzięły udział - kobiety osadzone, odbywające karę pozbawienia wolności, pracujące w placówce przy ul. Oliwskiej 5. Pretekstem do spotkania była projekcja filmu "Byłam jego Isaurą" (link do filmu poniżej) - poświęcona kobietom odbywającycm karę pozbawienia wolności, ofiarom przemocy a jednocześnie winnym przestępstwa wobec swoich partnerów.

https://www.youtube.com/watch?v=ut_2f_TiLm4

opracowała: Małgorzata MROCZEK


 

 

Fundacja Pomoc Potrzebującym

pomagamy i uczymy pomagać
 

 

 

Warszawska Złota Rączka dla seniorów 75+


 

PROJEKT "SPRAWNI. (AK)tywni. POTRZEBNI"

PROJEKT "Lek potrzebny od zaraz"

 

Lek potrzebny od zaraz”

PROJEKT "WARUNEK POWROTU"

WARUNEK POWROTU

Inicjatywa "WARTO BYĆ ZA" Kompanii Piwowarskiej IV EDYCJA 2009 r.

Projekt "SKAZANI nie STRACENI"

 norway,


Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

Projekt Przekroczyć Granice

EFS

Projekt  "PRZEKROCZYĆ GRANICE " - szansą na Twój rozwój

 

Współpracujemy z Bankiem Żywności w ramach programu PEAD


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuje pliki Cookie